İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hosting Nedir?

Son güncelleme tarihi Haziran 23, 2020

Web Hosting, internet sitenizin ya da web uygulamanızın yayınlanmasını ve internet kullanıcılarının sitenize erişebilmesini sağlayan tüm bileşenlerin, yüksek donanım ve internet alt yapısına sahip, 7/24 kesintisiz olarak çalışan sunucularda barındırılması hizmetidir. Türkçe tabiri ile hosting, web sitesi barındırma hizmetidir. Web sitesi açmak istediğinizde, bir alan adı kaydetmeli ve sitenizin ihtiyaçlarına uygun özelliklerde bir hosting satın almalısınız.

Linux Hosting Nedir?

Açık kaynak felsefesine ve GNU tabanlı programlama dili ve uygulama sunucuları ile yazılmış olan ve özellikle Linux işletim sistemlerinde çalışabilen web uygulamalarının barındırılması hizmetidir. Yüksek hızlandırma teknolojilerimiz sayesinde Linux Hosting paketlerinde PHP tabanlı programlama dili ve MySQL tabanlı veri tabanı sunucu kullanan tüm uygulamalar (WordPress, Joomla, Magento, vBulletin, Drupal, Presta Shop vb.) %100 uyumlu ve yüksek performanslı çalışır. Turhost’un ana host hizmetidir.

Windows Hosting Nedir?

Microsoft Windows İşletim sistemi üzerinde çalışan ve Microsoft teknolojileri ile hazırlanmış web sayfalarını %100 uyumlu olarak internet üzerinden yayınlayabilen hizmete Windows Hosting denilmekte. Bu hizmette genel olarak ASP ve ASP.NET tabanlı programlama dili ve veritabanı sunucusu olarak MSSQL veya MySQL kullanılmaktadır. Gelişmiş ve hızlandırılmış windows sunucuları ile bu hizmeti en iyi şekilde sizlere sunmaktayız.

Hostingi Domaine Nasıl Bağlayabilirim?

Hostinginizi alan adınıza bağlamak konusunda zorluk yaşıyorsanız. Teknik destek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kendiniz yapmak isterseniz web sitenizi DNS ayarları bölümünden NSleri girebilirsiniz.

cPanel Hosting Nedir?

Dünyanın bir numaralı kontrol paneli olan cPanel özelliği ile sunulmakta olunan host hizmetidir. cPanel hosting hizmetinde yine linux işletim sistemi kullanılmaktadır ve linux hosting de desteklenen tüm web scriptleri (WordPress, Joomla, Magento, vBulletin, Drupal, Presta Shop vb.) bu paketimizde de desteklenmektedir.

Kurumsal Hosting Nedir?

İşletmelerin ihtiyacı olan yüksek performanslı ve stabil web sitesi yayını ve yüksek kotalı email hizmetinin hibrit birleştirilmiş haline kurumsal hosting hizmeti denir. Bu paketlerin en büyük özelliği KOBİ ve organizasyonların ihtiyacı olan gelişmiş antivirüs ve antispam mail filtreleme servisinin olmasıdır. Aynı zamanda sorunsuz eposta hizmeti için her email adresine yüksek oranda disk kotası tanımlanmaktadır.

Reseller Hosting Nedir?

Özellikle web tasarım işi yapan webmasterlar ve kurumsal web tasarım ajansları için özel olarak tanımlanan birden fazla web sitesinin barındırılabildiği yüksek performanslı bir hosting hizmetidir. Bayi hosting olarak da adlandırılır. Biart Reseller Hosting hizmetinde web tasarım firmaları dilediği kadar web sitesi açabilir, açmış olduğu web sitelerinde ayrı yetkilendirme tanımlama yapabilir dilerse web sitesi sahibine bu yetkileri tanımlayarak sadece o kişinin site yönetimini yapmasına olanak verebilir. Bir çeşit kendi hosting hizmetini müşterilerine sunabilme hizmetidir.

Neden Hosting Satın Almalıyım?

  • İşletmenize ait bir web sitesi açarak, potansiyel hedef kitlenizin size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ürün ve hizmetlerinizi e-ticaret sitesi üzerinden pazarlayarak, satışlarınızı ve gelirinizi arttırabilirsiniz.
  • Mail yazışmalarınızı işletmenize özel bir e-posta hesabı üzerinden yaparak, kurumsal kimliğinizi güçlendirebilirsiniz.
  • Hobilerinizi yayınlayabileceğiniz bir web sitesi ile binlerce kişiye ilham kaynağı olabilirsiniz.
  • Uzmanlık alanlarınız ile ilgili blog sitesi açarak, kişisel markanızı oluşturabilirsiniz.
  • CV ya da biyografi sitesi açarak, sektörünüzdeki firmaların sizi daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Moda, teknoloji, spor, yemek, seyahat…vb içeriklere sahip web sitesi açarak, reklam gelirleri ile para kazanabilirsiniz.

Web hosting nasıl çalışır?

Web sitelerinin internette yayınlanmasını sağlayan web hosting; sunucu denen özel bilgisayarlar üzerinde, sitenizdeki yazı ve görseller gibi tüm verilerin depolanması için gereken alanı kiralamanız anlamına gelir. Sunucu, web sitenizin adresini tarayıcıya giren ziyaretçiye, içeriğinizin aktarılabilmesi için çalışır.

2 Yorum

  1. dedicated hosting dedicated hosting Şubat 23, 2021

    çok başarılı bir paylaşım başarılarınızın devamını bekliyorum

Bir Yorum Yazın

CYBERNEWS.COM.TR sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Biart Konsept Proje ve Organizasyon Anonim Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. | Copyright © 2020 CYBERNEWS.COM.TR | Tüm hakları saklıdır. | Üretim ve Tasarım Biart Bilişim Grubu
GÜNCEL:
%d blogcu bunu beğendi: